Akcesoria do DIY: 6 rzeczy, które są niezbędne w projektach "zrób to sam"

Akcesoria do DIY: 6 rzeczy, które są niezbędne w projektach „zrób to sam”

6 akcesoriów do DIY - blog kreatywny - blog DIY

Nasze półki uginają się od bardziej lub mniej przydatnych akcesoriów, których używamy w naszych projektach DIY. Jeśli nie chcecie wydawać pieniędzy na rzeczy, których użyjecie tylko raz, przeczytajcie nasz artykuł do końca! Lata praktyki i dziesiątki wykonanych projektów „zrób to sam” pozwoliły nam wskazać akcesoria do DIY, których zakupu nie pożałujecie.

6 akcesoriów do DIY, które musisz mieć

Oczywistym jest, że każdy projekt DIY wymaga innego zestawu przyrządów aby go wykonać. Niemniej jednak, są narzędzia, z których na prawdę często korzystamy, i które zdecydowanie ułatwiają pracę. I właśnie te opisujemy poniżej!

1. Pistolet do kleju na gorąco

To pierwsza rzecz, którą trzeba kupić – serio! Nie wyobrażamy sobie już życia bez tego urządzenia. Działa szybko, precyzyjnie i na prawdę mocno skleja. Niezależnie czy chcecie skleić drewno, papier czy materiał, poradzi sobie ze wszystkim.

Przy wyborze pistoletu do kleju na gorąco zawsze powinniśmy patrzeć na jego moc. Najprostsze i zarazem najtańsze pistolety będą o niskiej mocy 10 lub 20 W. Profesjonalne urządzenia posiadają grzałkę o mocy nawet 200 W. Oczywiście cena tych narzędzi jest ogromnie zróżnicowana, a najdroższe pistolety mogą kosztować nawet 300 zł. Najtańsze natomiast zmieszczą się w kwocie 20 zł. Wybierając te najtańsze akcesoria do DIY dla początkujących warto pamiętać, że może komfort pracy z nimi nie będzie cudowny, to zdecydowanie taki pistolet spełni swoje zadanie.

Oto jeden z projektów, który opierał się głównie na użyciu pistoletu do kleju.

Koszulka z pomponami DIY - blog kreatywny DIY - Amazeme.pl
Koszulka z pomponami DIY – blog kreatywny DIY – Amazeme.pl

2. Zestaw pędzli

Niby oczywista rzecz, ale nie popełniajcie naszego błędu… Każdy pędzel kupowaliśmy oddzielnie! Z każdym nowym projektem DIY okazywało się, że potrzebny nam inny pędzel, którego trzeba było szukać / zamawiać, no i czekać, aż przyjdzie (to jest najgorsze!).

Copyrights: www.swiatartysty.pl

Zatem, zróbcie to raz, a dobrze! 🙂 W takim zestawie powinniście mieć następujące pędzle:

  • pędzel okrągły,
  • pędzel koci język,
  • pędzel płaski – długie włosie,
  • pędzel płaski flat wash,
  • pędzel oval wash,
  • pędzel wachlarzowy

Oczywiście po akcesoria do DIY związanych z meblami, wybierzcie się do marketu budowlanego i poszukajcie tam odpowiednich zestawów. Są już zapakowane i nikt nie będzie miał trudności w wyborze.

3. Marker permanentny (złoty i czarny)

Złoty marker do nasza miłość… Wystarczy spojrzeć na nasz dział Pomysły na DIY 🙂 Możemy powiedzieć jedno, jest to niezbędna rzecz dla każdego fana projektów typu „zrób to sam”. Nasze markery malowały już po szkle, drewnie, farbie, czy glinie. Nie rozmazują się, nie zmywają, są niezniszczalne.

Marmurkowa podstawka DIY - Amazeme
Marmurkowa podstawka na biżuterię DIY

4. Dobre nożyczki

No dobra, to z pewnością macie w domu. Ale to podstawa i nie mogliśmy ich nie umieścić na liście. Tutaj mamy jedną radę, wybierz takie, które dobrze leżą w dłoni i są super ostre. W sklepach znajdziesz różne typy, np. „nożyczki do prac kreatywnych”. Możesz pokusić się też o zakup nożyczek krawieckich, one będą wytrzymałe i precyzyjne.

5. Mata do cięcia

Jeśli w swoich projektach DIY używasz skalpela, to ta mata odmieni jego użycie o 180 stopni. Przede wszystkim zapobiega zniszczeniom powierzchni znajdującej się pod kartką lub tekturą, którą akurat tniesz. Co więcej, ta mata jest niezniszczalna, a po nacięciu sama wraca do poprzedniego stanu. Koszt w granicach 20 złotych.

6. Dziurkacz

Pracując z papierem, robiąc albumy scrapbookingowe lub bullet journal nie obejdziesz się bez dziurkacza. Komfort pracy + 100! Bo chyba nie musimy tłumaczyć jak ciężko wyciąć kółko nożyczkami 😉

Tym samym zamykamy naszą listę prezentujacą akcesoria do DIY. Oszczędziliśmy podstawowych akcesoriów typu ołówek, gumka, farby, linijkę i inne tego typu przedmioty. Jeśli macie swoje typy bez czego nie zabieracie się za żadny projekt zrób to sam, to podzielcie się tym w komentarzu!

To może Cię zainteresować:

Kup nasz Inspire Box – to kreatywny prezent dla każdej dziewczyny! 

CZYTAJ NASZEGO BLOGA

SPRAWDŹ INNE PROJEKTY DIY

Dodaj komentarz