DIY: Girlanda z pomponów | Amazeme.pl - Prezent dla nastolatki

DIY: Girlanda z pomponów

DIY: Girlanda z pomponów - Amazeme.pl

Szybka zmiana dekoracji ze świątecznej? Służymy pomocą! Girlanda z pomponów to idealny pomysł na zmianę wystroju pokoju lub dekorację urodzinową. W styczniu zrobimy razem pompony, które mogą posłużyć do wykonania girlandy, przystrojenia koca lub narzuty, udekorowania poduszek lub wykonania chwostów! 


Girlanda z pomponów – co jest Ci potrzebne:

  • przyrząd do robienia pomponów
  • kolorowe motki wełny
  • ostre nożyczki
DIY: Girlanda z pomponów – Amazeme.pl

Girlanda z pompon: Jak ją wykonać krok po kroku?

1 krok

Składamy obie części przyrządu razem, tak, aby dziurki weszły w wypustki. Nawijamy włóczkę najpierw na jedną połowę przyrządu, a potem na drugą.

Uwaga! Ważne jest, aby włóczkę układać bardzo ściśle! W razie potrzeby dosuwać ją, aby nie było przerw. Jak dojdziemy do końca, to powracamy. Na stworzenie pompona wystarczą trzy warstwy.

Czynność tę powtarzamy na drugiej połowie przyrządu, a następnie składamy przyrząd.

2 krok

Rozcinamy włóczkę na środku. Przeprowadzamy przez środek pasmo włóczki i mocno związujemy. Dla pewności można kilkukrotnie związać włóczką. Delikatnie wyjmujemy przyrząd. Teraz pozostaje przystrzyc pompon i przywiązać do girlandy!

Do czego jeszcze możesz użyć pomponów?

Gotowe pompony nadają się do wykończenia np koca lub narzuty. Wystarczy dobrze je przyszyć do krawędzi koca! Podobnie możesz wykończyć poduszki.

Gotowe pompony to również opcja do zrobienia zakładki do książki. Wystarczy wyciąć z tektury zakładkę (możesz ją pokolorować) a następnie przywiązać do niej pompon.

Sprawdź inne pomysły na dekoracje DIY, które możesz wykonać sama! 

DIY: Kubek brokatowy ombre

DIY: Domowy peeling kawowy

Kup nasz najnowszy Inspire Box!

Śledź nas na Instagramie

Polub nas na Facebooku

Dodaj komentarz