DIY: Naturalne pomadki do ust | Amazeme.pl - Prezent dla nastolatki

DIY: Naturalne pomadki do ust

DIY - Pomadki do ust - Amazeme.pl - Prezent dla nastolatki

Okres jesienno-zimowy to szczególnie trudny okres dla naszej skóry. Usta również są wystawione na zimno, wiatr oraz suche potwierze w ogrzewanych pomieszczeniach. Ale na ratunek przychodzi nam nasz projekt DIY czyli owocowe naturalne pomadki do ust!

Nie znajdziecie w ich składzie żadnych substancji konserwujących, dlatego należy je zużyć w ciągu 6 miesięcy od wyprodukowania. Zaczynajmy!

Czego potrzebujesz aby zrobić naturalne pomadki?

  • Opakowanie do pomadki
  • Wosk pszczeli
  • Masło z awokado
  • Olej z nation malin lub truskawki
  • Bagietka drewniana
  • Etykiety  samoprzylepne
  • Szklany pojemnik do mieszania składników 

Krok 1

Do szklanego naczynia wsyp wosk pszczeli, który następnie rozpuść w kąpieli wodnej. Aby przygotować taką kąpiel, umieść naczynie z woskiem nad gotującą się wodą. 
Zachowaj szczególną ostrożność lub poproś osobę dorosłą o asystę podczas podgrzewania składników! 

Przygotuj wcześniej opakowania do pomadek, otwórz je i ustaw pionowo, abyś mogła szybko je wypełnić. Pamiętaj, że wosk bardzo szybko zasycha!

Krok 2

Do rozpuszczonego wosku dodaj masło z awokado oraz olej z pestek malin i dokładnie wymieszaj składniki. Roztwór zastyga chwilę po zdjęciu z kąpieli wodnej, dlatego musisz działać dosyć szybko.

Krok 3

Płynny roztwór za jednym strumieniem przelej do opakowania na pomadki. Pomadkę odstaw na bok do zastygnięcia. Po ok. 20-30 minutach opisz i naklej etykietę. Pomadka jest gotowa do użycia.

Jak używać naturalnej pomadki do ust?

Ok, tutaj nie ma zasady, używasz jej kiedy tylko masz na to ochotę 🙂 Najlepsze efekty uzyskasz jeśli zrobisz peeling ust, a następnie użyjesz na noc pomadki. Rano Twoje usta będą miękkie i nawilżone.

To może Cię zainteresować:

Śledź nas na Facebooku i Instagramie!

Wykonaj nasz najnowszy projekt DIY: Koszulkę tie dye

Sprawdź co było w poprzednich edycjach Inspire Box

Zobacz inne projekty DIY

Kup najnowszy box Summer Flashback

Dodaj komentarz