DIY: Stożek na pierścionki | Kreatywny blog | Amazeme.pl

DIY: Stożek na pierścionki

DIY stożek na pierścionki - Amazeme.pl

Szukając pomysłów na nowe projekty DIY staramy się zawsze kierować nie tylko ich wyglądem ale też funkcjonalnością. Dzisiejszy projekt zrób to sam właśnie taki jest! Ten DIY stożek na pierścionki nie tylko pięknie wygląda, ale też jest użyteczny.

DIY stożek na pierścionki - Amazeme.pl
DIY stożek na pierścionki – Amazeme.pl

Seria „Kup albo zrób”

Wiele osób myśli, że aby zrobić coś samemu, trzeba być niezwykle kreatywnym. A jest to podstawowy błąd!

Pomysły na projekty DIY otaczają nas z każdej strony! Pomyśl tylko, że praktycznie każdą rzecz, którą masz ochotę kupić, możesz spróbować zrobić samemu. Koszulka z ciekawym motto, kubek, plakat motywacyjny, podstawka na biżuterię, trampki z ciekawym printem, kolczyki… my możemy wymieniać w nieskończoność! Ale do brzegu. Chodzi o to, że każdą z tych rzeczy możesz odtworzyć SAMA.

Oczywiście stworzysz rzecz, która będzie innej jakości, bo czasem ciężko dorównać producentowi, który ma narzędzia, aby wykonać daną rzecz najlepszym sposobem, ale gwarantujemy Ci, że satysfakcja z wykonania projektu wynagrodzi Ci wszystko.

Kup albo zrób – stożek na pierścionki

Dzisiejszy projekt DIY to czysta inspiracja nowym produktem Malikceramik. Firma, (którą swoją drogą uwielbiamy!) właśnie wypuściła na rynek swoje nowe produkty stożki na biżuterię i świece, chociaż słyną z pięknych kubków i filiżanek. Wszystkie produkty są ceramiczne, ręcznie robione.

Copyrights: www.malikceramik.pl

Zainspirowani pięknym wzorem postanowiliśmy odtworzyć stożek na pierścionki. Oczywiście nic nie dorówna tej pięknej ceramice, ale ponieważ nie dysponujemy piecem do wypalania, naszym materiałem jest glina samoutwardzalna. To właśnie ta inna jakość, chociaż wcale nie gorsza!

Czego potrzebujesz, aby zrobić DIY stożek na pierścionki?

🔸Gliny samoutwardzalnej
🔸Czarnej farby
🔸Pędzla
🔸Złotego markera olejnego
🔸Papieru ściernego
🔸 Miseczki z wodą (opcjonalnie)

Jak zrobić DIY stożek na pierścionki – krok po kroku

Krok 1

Odkrój kawałek gliny, ok 1/4 opakowania. Nadaj jej kształt stożka. Postaraj się, aby nie były widoczne pęknięcia. Jeśli są takie, których nie możesz rozmasować rękami, zmocz delikatnie palce wodą i spróbuj je usunąć.

Krok 2

Tak przygotowaną glinę odstaw w suche miejsce na minimum 12 godzin. Glina w tym czasie się utwardzi. Jeśli nadal będzie miękka, poczekaj jeszcze kilka godzin.

Krok 3

Utwardzoną glinę zacznij wygładzać. Przygotuj papier ścierny i delikatnie przecieraj krawędzie, aby wyrównać stożek i usunąć nierówności. Gdy skończysz, przetrzyj pył ze stożka wilgotną ściereczką.

DIY stożek na biżuterię krok po kroku

Krok 4

Przygotuj czarną farbę i pędzel. Farba powinna być gęsta ale płynna, tak aby można było zrobić z niej plamy i krople. Najlepiej sprawdź na czystej kartce jaki efekt uzyskasz pryskając delikatnie pędzlem. Gdy efekt będzie zadowalający, działaj już ze stożkiem z gliny.

DIY stożek na pierścionki – instrukcja

Krok 5

Gdy farba dobrze wyschnie, zamaluj czubek stożka złotym markerem. Opcjonalnie, aby nadać połysk, możesz pomalować stożek lakierem bezbarwnym. Nam podobał się matowy efekt. Gotowe! Niech ten stożek służy Ci każdego dnia i pięknie eksponuje Twoją biżuterię!

Jak zrobić stożek na pierścionki DIY

Sprawdź inny projekt zegara DIY:https://amazeme.pl/zegar-ze-zlotymi-wskazowkami/embed/#?secret=zOh3E1aFVK

To może Cię zainteresować:

Inspire Box to doskonały kreatywny prezent na każdą okazję! Kup box dla siebie lub przyjaciółki, siostry, koleżanki. 

CZYTAJ NASZEGO KREATYWNEGO BLOGA

INSPIRACJE DIY ZRÓB TO SAM

Chcesz jako pierwsza dowiedzieć się o nowwych projektach DIY i boxach?

Polub nasze konto na Instagramie i Facebooku!

Dodaj komentarz