DIY: Złote kolczyki z modeliny polimerowej | Amazeme.pl

DIY: Złote kolczyki z modeliny polimerowej

DIY-kolczyki-amazeme.pl

Stwórz z nami biżuterię o jakiej zawsze marzyłaś. Modelina polimerowa to bardzo wdzięczny materiał, można z niej zrobić dowolne wzory, kolory pięknie się ze sobą łączą, a gotową biżuterię wypiekamy w domowym piekarniku! To na prawdę proste!

Co to jest modelina polimerowa?

Modelina lub glina polimerowa (ang. polimer clay) to nic innego niż masa termoutwardzalna. Jest bezpiecznym, nietoksycznym materiałem do wyrobu nie tylko biżuterii ale też breloczków, figurek, ozdobników, czy lalek.

Jej właściwości pozwalają z łatwością modelować z niej nawet najmniejsze elementy. Kolory można ze sobą łączyć, tworząc wspaniałe kompozycje.

Jak wypiekać modelinę polimerową?

Do naszych projektów używamy modeliny FIMO. Tę modelinę wypiekamy przez ok 30 minut w piecu w temperaturze 110 stopni. Należy pamiętać, że każdy producent może na opakowaniu umieścić inne wytyczne, których należy się trzymać.

Po wypieczeniu modelina powinna być delikatnie elastyczna. Nie powinna się łamać.

Czego potrzebujesz, aby zrobić kolczyki z modeliny polimerowej?

Do naszego projektu potrzebujesz:

  • modeliny FIMO (my używamy dwóch kolorów – różowego oraz złotego)
  • ostrego nożyka
  • bigle
  • ogniwa łączące kolczyki (min. 6mm)
  • akrylowy wałek (lub zwykła szklanka)
  • szpatułki (nam się nie przydały)
  • papier ścierny
  • szklana płytka lub lusterko (do rozwałkowania)
Kolczyki z gliny polimerowej krok po kroku

DIY Jak zrobić złote kolczyki z modeliny polimerowej?

Krok 1

Kawałek modeliny wyrabiamy w palcach, aby stała się elastyczna. Kolory można ze sobą łączyć. Jeśli chcesz zrobić marmurkowy wzór, przygotuj 2 paski modeliny o różnych kolorach, skręć je ze sobą, złóż w połowie i ponownie skręć. Następnie uformuj kulkę.

Jak zrobić kolczyki z modeliny polimerowej? DIY – Amazeme.pl

Krok 2

Uformowaną kulkę połóż na płaskiej, gładkiej powierzchni. Najlepiej jeśli użyjesz w tym celu lustra lub płytki ceramicznej. Modelinę rozwałkuj tak, aby miała grubość mniej więcej 3-4mm.

Krok 3

Wytnij porządany kształt za pomocą nożyka lub użyj specjalnych wykrawaczek. Delikatnie odklej modelinę od powierzchni płytki lub lustra. Pamiętaj o zrobieniu dziurki na bigle przed wypieczeniem! Możesz użyć do tego wykałaczki lub drewnianego patyczka do szaszłyków.

Krok 4

Teraz pozostaje już tylko wypieczenie gotowych kolczyków. Na blaszce rozłóż papier do pieczenia, ułóż na nim kolczyki. Modelinę wkładamy do zimnego piekarnika i dopiero ustawiamy temperaturę na 110 stopni. Wypiekamy ok 30 minut.

Krok 5

Dopiero po wystygnięciu modeliny możemy zabrać się za włożenie bigli i ogniwek. Jeśli po wypieczeniu widzisz jakieś nierówności, użyj papieru ściernego, aby je delikatnie zeszlifować. Gotowe kolczyki możesz od razu zakładać i ruszać na podbój świata! 🙂

To może Cię zainteresować:

Inspire Box to doskonały kreatywny prezent na każdą okazję! Kup box dla siebie lub przyjaciółki, siostry, koleżanki. 

CZYTAJ NASZEGO KREATYWNEGO BLOGA

INSPIRACJE DIY ZRÓB TO SAM

Chcesz jako pierwsza dowiedzieć się o nowwych projektach DIY i boxach?

Polub nasze konto na Instagramie i Facebooku!

Dodaj komentarz