Jak skutecznie uczyć się zdalnie? - Porady #studygrama | Amazeme.pl

Jak skutecznie uczyć się zdalnie? – Porady #studygrama

Jak skutecznie uczyć się w domu? - Amazeme.pl

Powstało wiele poradników na temat tego, jak skutecznie uczyć się zdalnie. Ba! Sami napisaliśmy wcześniej taki poradnik: 8 porad jak skutecznie uczyć się w domu. Ale, aby zgłębić tajniki nauki, zapytaliśmy gwiazdy Instagrama i studygrama o ich sposoby na naukę.

Studygram – co to takiego?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to połączenie „study” + „(Insta)gram”. Innymi słowy, jest to typ profilu na Instagramie, wskazujący za pomocą ładnych zdjęć sposoby na naukę. Osoba prowadząca studygram pokazuje swoje notatki, zdradza tajniki skutecznej nauki i pokazuje swoje miejsce do nauki. Ten nowy trend zawojował Instagram, a trzeba przyznać, że jest jednym z tych trendów, które szczególnie popieramy!

Amazeme. Pl - biolchemiczna

Dlaczego zapytaliśmy gwiazdy studygrama o naukę z domu?

Ten, kto chociaż raz znalazł się na profilu oznaczonym tym hashtagiem: #stadygram, wie, że nie ma lepszych osób, które można zapytać o to, jak skutecznie uczyć się zdalnie. Osoby prowadzące studygram są skrupulatne, zmotywowane, a ich notatki to często prawdziwe dzieła sztuki!

#Studygram – eksperci zdradzają sposoby na naukę zdalną

Jak zmotywować się do nauki podczas zdalnego nauczania?

Co Cię może motywować do bycia aktywnym i systematycznym uczniem podczas lekcji online? Weź kartkę, długopis lub otwórz notatnik w telefonie. Zapisz, w jaki sposób możesz nagrodzić się za dobre oceny, które zdobywasz podczas zdalnego nauczania albo za punktualność (szczególnie tą poranną…wszyscy wiemy, o czym mowa).

Co możesz zapisać na takiej liście? Zafunduj sobie maraton na Netflixie – weekendowy, a może po jednym odcinku po skończonych zajęciach? Mit głosi, że kończy się na jednym odcinku. Szanuję za bycie konsekwentnym 🙂

Niektórzy też wykorzystują ten czas na dodatkową naukę i nadrobienie braków i zaległości, by np. zdążyć z materiałem do matur. Postawiony cel i jego realizacja świetną motywacją na siedzenie w domu. A może jakiś motywacyjny cytat, który da Ci kopa, by się zebrać w garść i przygotować się do sprawdzianu? ” – Aleksandra Kuśmider @biolchemiczna – jeden z najlepszych profili biologicznych na Insta.

Jaki jest Twój sposób na naukę zdalną?

Moim zdaniem najważniejsza jest dobra organizacja, zaplanowanie wszystkiego, co musi się zrobić w danym dniu oraz systematyczność. Bez tych punktów ani rusz, a praca od razu staje się przyjemniejsza i łatwiejsza!” – Milena @milkystudyy

Jak stworzyć granicę dom-szkoła?

Uważa się, ze to największy problem w nauczaniu zdalnym – postawienie sobie jasnych granic, które są podstawą naszego sukcesu w nauce.

Jak to zrobić? Przede wszystkim, nie wykonuj czynności domowych w trakcie zajęć. Polski, nawet jeśli nudny, nie jest idealnym momentem na zmycie podłogi, podobnie wykład z historii prawa. Czas trwania lekcji, to czas, w którycm powinniśmy się skupić na nauce, a nie na wszystkim dookoła.” – @nonomnis_moriar_ – więcej rad znajdziecie na profilu!

Jak dobrze planować naukę?

Moja porada, to abyecto robić sobie od razu po zajęciach plan nauki na następny dzień. Wypisz sobie rzeczy, które obowiązkowo musisz zrobić (praca domowa na jutro lub projekt) oraz to, czego masz się na następny dzień nauczyć.

Zacznij od tych ważniejszych rzeczy. Np. gdy masz sprawdzian i rysunek na plastykę, zacznij od przygotowania się na sprawdzian! Potem, patrząc na swoją listę, będziesz miała do wykonania już tylko rysunek – co powinno być już tylko przyjemnością! ” – @mat-fizia

Organizacja czasu

Warto ułożyć sobie plan działania na czas nauczania zdalnego – wyznaczyć sobie godziny na seriale, spacery, hobby i nie wykonywać tych czynności podczas czasu zaplanowanego na naukę.

Polecam rozpisać sobie na kartce w jakich godzinach jesteśmy w 100% zajęci, np. mamy lekcję online. To, co zostanie, uzupełniamy: wyznaczamy czas na zadania domowe, naukę do konkursu, ale i na totalny relaks, którey jest moim zdaniem równie ważny. Wiadomo, że nie zawsze wszystko będzie nam wychodziło, ale mając taki podstawowy harmonogram tygodnia, z pewnością będzie dużo prościej. ” – Oliwia, @study_with_biolchem

Jedno jest pewne, każdy powinien wypracować swój sposób na naukę zdalną. Ale warto się inspirować i korzystać z porad osób, którym nauka wychodzi wyjątkowo dobrze!

To może Cię zainteresować:

ŚLEDŻ NAS NA INSTAGRAMIE

CZYTAJ BLOGA O NASTOLATKACH

KUP PREZENT DLA NASTOLATKI

Dodaj komentarz