Istnieje wiele sposobów na zaaranżowanie przedpokoju, aby był bardziej funkcjonalny i przytulny. W tym artykule omówimy niektóre z tych sposobów.

Jak urządzić sobie przedpokój?

Większość ludzi wchodzi w nową przestrzeń z wcześniej przyjętymi oczekiwaniami, a te często są przekazywane innym. Dlatego tak ważna jest aranżacja tego pomieszczenia – to musi się liczyć! Ci z Was, którzy lubią klasyczny styl aranżacji, powinni postawić na dekoracje, ozdoby i stylowe dodatki.

Jeśli Twój korytarz jest wąski, powinieneś optycznie go powiększyć, umieszczając tutaj duże lustro. Niezależnie od sposobu aranżacji lustro powinno być duże i oprawione w tradycyjną ramę. W mozaikowych tapetach, obrazach i fotografiach zawieszonych na ścianach jest odrobina piękna i wyrafinowania. Miękkim oświetleniem żyrandoli lub kinkietów można pięknie oświetlić ten korytarz, a punktowymi punktami oświetlić cały korytarz.

W mniejszych pomieszczeniach nie zaleca się stosowania miękkiego, ciepłego oświetlenia. Nadmiar dekoracji – koszyczków czy pudełek – ograniczy takie wnętrze. Dodaj stylową sofę i małe szafki z wysuwanymi szufladami oraz obrotowe modele na ubrania. W większym holu możemy zaprojektować kanapy i krzesła, które zmieszczą się wokół regału, z lampami, które są zarówno modne, jak i nowoczesne.

Jak urządzić przedpokój w małym mieszkaniu?

Projekt małego przedpokoju powinien zawierać paletę kolorów, która podkreśli każdą przestrzeń i zapewni jak największą przejrzystość. Ściany wewnętrzne powinny być pomalowane na biało, jasnobeżowo lub jasnoszaro, aby skuteczniej odbijały światło. Możesz zdecydować się na instalację płytek i paneli na podłodze lub wybrać coś zupełnie innego. Płytki przekonują swoją zdolnością do nadawania wrażenia przestronności i dłuższego czasu schnięcia plam. Panele są przydatne, ponieważ mogą sięgać od podłogi do sufitu, zapewniając jednolity wygląd między piętrami.

Jak optycznie skrócić przedpokój?

Aby korytarz wydawał się krótszy, pomaluj lewą ścianę na ciemniejszy kolor, a krótszą na końcu. Może być w kolorze fuksji. Prawa ściana może pozostać bez zmian.

Chociaż obrazy na ścianach mogą nie wyglądać tak dobrze z inną ramką w pokoju, nie należy ich usuwać. Tematyka odwołuje się do niektórych danych demograficznych, które w przeciwnym razie można by stracić. Nie da się ukryć, że obrazy mogą doskonale prezentować się w ramkach na ścianie. Problem pojawia się jednak, gdy ramki są otoczone wieloma innymi ramkami. W takich przypadkach trudno jest zauważyć jakikolwiek kontrast lub różnicę między nimi. Dlatego obrazy powinny być usuwane ze ścian, a następnie umieszczane z powrotem w ramkach, które są otoczone mniejszą liczbą ramek lub brakiem.

Zamiast tego proponujemy pokrycie wewnętrznych ścian ram wzorem, który Ci się podoba – np. czarno-biała tapeta w kwiaty

Co najlepiej na ściany w przedpokoju?

W przedpokoju najlepiej jest użyć zmywalnej tapety winylowej, ponieważ jest ona odporna na ścieranie i wilgoć, co oznacza, że ochroni ścianę, do której ludzie stale wchodzą, nie martwiąc się o nic. Jest również odporny na zarysowania brudnych rąk i może wytrzymać również szczotkowanie mokrej sierści psa. Projektowanie wnętrz w mieszkaniu zwykle zaczyna się od ścian. Odpowiedni wzór tapety powinien być uzupełnieniem stylu mieszkania i wystroju przedpokoju.

Jak ożywić przedpokój?

Dla tych, którzy chcą zrobić mieszkanie w stylu nadmorskim lub prowansalskim, istnieje wiele opcji wykorzystania bieli. Ciemny granat będzie pasował również do Twojego przedpokoju w stylu glamour – w połączeniu z klasyczną bielą stworzy elegancką atmosferę.

Kategorie: Porady