Nauka w domu: 8 porad jak skutecznie uczyć się w domu | Amazeme.pl

Nauka w domu: 8 porad jak skutecznie uczyć się w domu

8 porad jak się skutecznie uczyć w domu - Amazeme.pl

Jeśli nauka w domu sprawia Ci problemy, masz trudności z koncentracją, przeczytaj nasze porady!

Idealne miejsce do nauki

Pierwszym krokiem do skutecznej nauki w domu jest stworzenie dobrych warunków do nauki. Upewnij się, że wybrana przestrzeń jest cicha, wygodna i wolna od zakłóceń. Warto jest zgromadzić na biurku wszystkie potrzebne do nauki rzeczy, tak aby zawsze były pod ręką.

Bądź zorganizowana

Najlepiej jest korzystać z plannera akademickiego, aby śledzić swój plan zajęć online, zadania domowe i zbliżające się ważne terminy. Tradycyjny kalendarz też będzie dobrym pomysłem. A jeśli masz chwilę możesz również poszukać inspiracji w Internecie. Jest tam imponujący wybór planerów, które możesz wydrukować w domowym zaciszu.

Wprowadź porządek w swoich materiałach edukacyjnych. Trzymaj materiały dla różnych przedmiotów w oddzielnych folderach, podpisuj teczki używając kolorowych markerów lub etykiet. Połącz przyjemne z pożytecznym! Co najważniejsze, nie wszystkie systemy organizacyjne działają dla wszystkich uczniów, więc upewnij się, że opracowałaś system organizacji, który będzie dla ciebie odpowiedni.

Dobrze zarządzaj swoim czasem

Efektywne zarządzanie czasem jest jedną z najbardziej przydatnych umiejętności, którą można opanować, gdy nauka odbywa się w domu. Jest to umiejętność na całe życie, która przyniesie wiele korzyści. Zaplanuj, ile czasu chcesz codziennie poświęcać na naukę określonego przedmiotu i ustal sobie realistyczne terminy. Nie zapomnij o żadnych zajęciach pozalekcyjnych i upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu na naukę i na odpoczynek.

Kontakt z rówieśnikami i nauczycielami to podstawa

Współdziałaj z rówieśnikami w mediach społecznościowych, zadając pytania, dzieląc się przemyśleniami i zasobami lub współpracując przy różnych projektach. Takie zaangażowanie pokazuje również, że zależy Ci na wynikach, co może ostatecznie doprowadzić do poprawy ocen!

Zamień swoje notatki w fiszki

Przekształcanie notatek w fiszki jest bardzo przydatne, gdy uczysz się do testu lub egzaminu. Na przykład, jeśli musisz uczyć się wzorów geometrycznych, napisz nazwę wzoru po jednej stronie, a sam wzór po drugiej stronie karty. Użyj papierowych kart indeksowych lub wypróbuj zasoby online i aplikacje mobilne do tworzenia kart flash.

Zrób sobie przerwę

Twój mózg może jednocześnie pobierać tylko określoną ilość informacji. Jeśli nie robisz regularnych przerw, najprawdopodobniej będziesz mieć trudności z zapamiętywaniem informacji. Optymalnie jest robić 15 minutową przerwę na każdą godzinę nauki. Nawet pomimo krótkiej przerwy nadal masz problem z koncentracją? Wyjdź na szybki na spacer, posłuchaj muzyki, zagraj w grę, porozmawiaj ze znajomymi lub nawet zdrzemnij się.

Nagradzaj siebie

Wykonałaś wszystkie zadania? Zasłużyłaś zatem na nagrodę! Ulubiona przekąska, jeden odcinek filmu, gra komputerowa lub książka dobrze Ci zrobią. A może masz ochotę wykonać szybki projekt DIY. Większość naszych projektów nie zajmie Ci więcej niż 15-20 minut! Idealny przerywnik między nauką.

Ucz się regularnie

Staraj się regularnie uczyć przez cały czas zamiast uczyć się na dzień przed testem lub egzaminem. Codzienne przeglądanie notatek i uczenie się w mniejszych partiach materiałów pomoże utrzymać porządek w Twojej głowie i doprowadzi do lepszego przyswajania wiedzy. A to oczywiście przekłada się do osiągnięcia lepszych wyników w nauce.

Nauka w domu nie musi być zawsze stresująca i czasochłonna. Chodzi o przyjęcie innego podejścia i znalezienie tego, co działa dla Ciebie. Mamy nadzieję, że te wskazówki okażą się przydatne!

To może Cię zainteresować:

Śledź nas na Instagramie

Czytaj bloga o nastolatkach

Kup Inspire Box dla siebie lub koleżanki

Dodaj komentarz