3 noworoczne postanowienia, które powinna porzucić każda nastolatka!

3 noworoczne postanowienia, które powinna porzucić każda nastolatka!

Postanowienia noworoczne dla nastolatek - Amazeme.pl

Nowy rok, nowa ja! Wiele z nas mówi tak 1 stycznia 😉 Tak, też byłyśmy w tym punkcie! Wiemy również jak ciężko w postanowieniach wytrwać. Dlatego dzisiejsza lista celów na 2021 rok jest hm… trochę inna bo przedstawia 3 postanowienia, których nie powinna mieć na swojej liście żadna nastolatka.

Noworoczne postanowienia – co to jest? I z czym to się je?!

Noworoczne postanowienia to nasze cele, które pomogą nam odnieść sukces.

Jednymi z najczęściej spotykanych postanowień noworocznych dla dziewczyn są:

  • częstsze uprawianie sportu
  • zdrowe odżywianie
  • codzienne czytanie książek
  • naukę języka obcego
  • szalone aktywności (np. skok na bungee!)
  • nauka gry na nowym instrumencie
  • przykładanie się do odrabiania lekcji i nauki
  • itp.

Koniec grudnia i początek stycznia to czas przemyśleń, refleksji i podsumowań. Natomiast sam początek roku to przełomowy okres dla wszystkich. To jakby „nowy start”. Każda z nas szuka odpowiedniego momentu, aby zacząć zmiany w naszym życiu. I właśnie 1 stycznia każdego roku jest uznawany za najlepszą chwilę na takie zmiany. Czy rzeczywiście jest to najlepszy moment? Chyba nie powinno nam to robić większej różnicy kiedy zaczniemy dążyć do realizacji naszego celu, niemniej jednak większość społeczeństwa (podobno aż 71%) robi postanowienia noworoczne i zaczyna właśnie z początkiem roku.

Postanowienia noworoczne nastolatek – od czego zacząć?

Wyznaczając sobie cele na cały rok, bądź realistką. Spraw, aby były one mierzalne, abyś mogła je łatwo śledzić. Pomyśl o swoim celu i rozłóż go na części pierwsze, a następnie zastanów się, jak go osiągniesz. Np. wyznaczając sobie cel „Schudnę 5 kg”, wyznacz małe kroki, np. 2 razy w tygodniu będziesz robić trening.

Następna ważna rzecz: masz CAŁY rok, aby to osiągnąć. Kiedy tworzysz nowy cel, zastanów się, czy jest to cel krótkoterminowy, czy długoterminowy. Nie wszystko musi się wydarzyć w już styczniu.

Wyznaczanie celów jest ważną umiejętnością dla nastolatków. To pozwala ci pomyśleć o tym, co jest ważne w twoim życiu i co chcesz osiągnąć. Daje możliwość planowania i wymyślania kroków potrzebnych do osiągnięcia realistycznych celów.

Jakie postanowienia noworoczne sobie wyznaczyć?

Tutaj niestety nikt nie może pomóc bo powinnaś sama przemyśleć swoje cele. Nie pozwól nikomu podejmować za Ciebie decyzji, nie staraj się również „iść z tłumem” i na siłę starać się robić coś, na co tak na prawdę nie masz ochoty.

Postanowienia noworoczne, które powinna usunąć z listy każda nastolatka

Jest wiele postanowień, które na prawdo warto wpisać na listę na rok 2021. Ale są też te, które powinny być z tej listy wykreślone. Oto nasza subiektywna lista postanowień noworocznych, których nie powinniśmy wpisywać na listę naszych celów na 2021:

1. Będę perfekcyjna

Bycie perfekcyjnym to na prawdę niełatwe zadanie, o ile w ogóle jest możliwe do wykonania! Dzisiejsze wzorce, które widzimy w mediach mogą wydawać się perfekcyjne, ale w rzeczywistości takie nie są. Bez względu pod jakim kątem chcesz być perfekcyjna, zastanów się czy na prawdę warto starać się ponad siły. Każdy ma gorsze dni, każdy ma prawo do odpuszczenia i przeczekania kryzysu. Każdy popełnia błędy i czasem upada, i właśnie te gorsze momenty pozwalają nam wrócić ze zdwojoną siłą.

2. Będę taka jak … (osoba publiczna, Twój ideał, itp.)

Aby skutecznie wytrwać w noworocznych postanowieniach, nie powinnaś patrzeć na innych. Stwórz plan działania i konsekwentnie go realizuj nie oglądając się na nikogo. Tylko ciężką pracą i wytrwałością osiągniesz swój cel. Właśnie tak działają ludzie sukcesu!

3. Schudnę

Wróćmy na chwilę do wspomnianych wyżej wzorców. W dzisiejszym świecie nastolatków (i nie tylko) wygląd jest bardzo ważny. Nie każdy jednak ma nienaganną figurę i zupełnie nie powinno to być naszą bolączką. Każda z nas jest inna i piękna na swój sposób. Zamiast wpisywać na swoją listę to krótkie hasło, spróbuj wpisać „Spróbuję pokochać siebie i swoje ciało”. Może trend body-positive wydaje Ci się obcy lub nierealny, ale akceptacja siebie i swojego wyglądu to jedna z najważniejszych rzeczy, które powinniśmy osiągnąć.

Podsumowując

Wkraczajcie w Nowy Rok z głową pełną pomysłów, nie oglądajcie się na innych i działajcie! Tego Wam życzy cały zespół Amazeme!


To może Cię zainteresować:

Inspire Box – Boho to doskonały prezent dla nastolatki!

CZYTAJ NASZEGO BLOGA

SPRAWDŹ INNE PROJEKTY DIY DLA NASTOLATEK

Chcesz jako pierwsza dowiedzieć się o nowościach w naszych boxach?

Polub nasze konto na Instagramie i Facebooku!

Dodaj komentarz