Prezent dla nastoletniej córki, który wspiera waszą relację [7 pomysłów]

Prezent dla nastoletniej córki, który wspiera waszą relację [7 pomysłów]

Prezent dla nastoletniej córki - Amazeme.pl

Czasem chciałybyśmy, aby nasze córki na zawsze pozostały małymi księżniczkami. Zdecydowanie łatwiej jest się z nimi dogadać, opowiadają nam o wszystkim, co im się przytrafiło i tak na prawdę, nie mają żadnych tajemnic. Wkraczając w wiek dojrzewania relacje mama-córka bywają już różne. Nastolatka rzadziej zwierza się ze swoich problemów (i radości!), nie jest już tak otwarta jak kiedyś. Jedyne, co się nie zmienia na przestrzeni lat, to potrzeba okazywania im miłości i wsparcia.

Pomysły na prezent dla nastoletniej córki, który wspiera waszą relację

  1. Pisz i przyklejaj jej krótkie wiadomości
  2. Puszczaj jej ulubioną piosenkę w samochodzie
  3. Wybieraj „mądre” prezenty
  4. Zorganizuj wspólne wieczorne SPA
  5. Spróbujcie razem czegoś nowego
  6. Pozwól jej zorganizować wspólne wyjście do kawiarni
  7. Wspieraj ją, w trudnych momentach

Jaki prezent dla nastoletniej córki wybrać?

Jeśli jesteś mamą dorastającej córki, przeczytaj nasze pomysły na prezent, który niewiele Cię kosztuje, a może wiele zmienić w waszej relacji.

Pisz i przyklejaj jej krótkie wiadomości

Być może nie masz czasu, aby powiedzieć jej co rano przed wyjściem do pracy jak bardzo ją kochasz. A może dopiero zaczynacie pracować nad swoimi relacjami i mówienie wprost, jest dla Ciebie trudne? Jest na to sposób! Weź karteczki samoprzylepne i napisz jej krótkie, motywujące wiadomości. Przyklej karteczkę w miejscu, w którym się nie spodziewa! Wiemy, że wywoła to uśmiech na jej twarzy i pozwoli pozytywnie zacząć dzień.

Puszczaj jej ulubioną piosenkę w samochodzie

Też wydaje Ci się, że Twoja córka śpi w słuchawkach całą noc słuchając piosenek? Tak, coś w tym jest. Nieodłącznym elementem życia nastolatki jest muzyka. Wyobraź sobie zatem jej minę, gdy następnym razem wsiadając do auta, włączy się jej ulubiona piosenka? Czy to nie będzie najlepszy prezent jaki możesz jej dać?

Wybieraj „mądre” prezenty

Jest tak wiele prezentów, które możesz jej podarować. Wybieraj jednak te, które niosą dodatkową wartość. Może książka o dorastaniu będzie dobrym pomysłem? A może jeden z naszych boxów, które rozwijają kreatywność i np. wspierają samoakceptację nastolatek?

Inspire Box self love - DIY blog, zrób to sam, kreatywny prezent - Prezent dla nastoletniej córki - Amazeme.pl
Inspire Box self love – DIY blog, zrób to sam, kreatywny prezent – Prezent dla nastoletniej córki – Amazeme.pl

Zorganizuj wspólne wieczorne SPA

Nie ma nic lepszego, niż domowe maseczki, malowanie paznokci, długie kąpiele, pedi oraz mani. Uwielbia to każda kobieta i każda dziewczyna! Wykorzystaj ten prosty sposób na zacieśnianie relacji ze swoją córką. Przygotuj zdrowe przekąski, kolorowe koktajle, peelingi i maseczki, lakiery do paznokci i zróbcie wspólny wieczór spa. Założymy się, że na jednym się nie skończy!

Spróbujcie razem czegoś nowego

Wybierzcie wspólnie kreatywne zajęcie, może malowanie, szycie, robienie makramy, dzierganie grubego koca. Spróbujcie same zrobić koszulki tie-dye albo własne podstawki na biżuterię DIY. Wspierajcie się przy tym i dużo śmiejcie! Nie musi wyjść idealnie, najważniejszy jest wspólnie spędzony czas.

Pozwól jej zorganizować wspólne wyjście do kawiarni

Zazwyczaj to Ty decydujesz, gdzie pójdziecie. A może teraz niech wszystko zaplanuje Twoja córka? Dzięki temu poznasz jej preferencje, ulubione miejsca i smaki. Pozwól jej zamówić dla Ciebie kawę i ciasto – niech to będzie niespodzianka! Ach, no i najważniejsze – żadnego narzekania, na zamówienie!

Wspieraj ją, w trudnych momentach

Każdy ma swoje problemy, ale te w wieku nastoletnim wydają się wręcz nie do rozwiązania. Nauka, przyjaźnie czy samoakceptacja – to tylko kilka, najczęściej spotykanych. Jeśli wiesz, że Twoją córkę coś trapi, po prostu przy niej bądź, pytaj jak się czuje, wspieraj na każdym kroku i powtarzaj, że jest ważna.

Dlaczego Inspire Box to dobry prezent dla nastoletniej córki?

Inspire Boxy to przemyślane zestawy produktów, które dbają o dziewczynki w wieku nastoletnim niosąc im dawkę pozytywnej zabawy, motywacji i wsparcia. W każdym zestawie znajduje się projekt DIY, delikatne kosmetyki oraz dziewczęce gadżety.

Polub nasz profil  na Instagramie i Facebooku!

Dodaj komentarz