5 powodów, dla których warto kupić prezent dla przyjaciółki | Amazeme.pl

5 powodów, dla których warto kupić prezent dla przyjaciółki

Prezent dla przyjaciółki - Amazeme.pl

Dawanie prezentów to ważny element interakcji międzyludzkich. Dawanie i otrzymywanie prezentów pomaga nam nawiązać silniejszą więź emocjonalną z ludźmi, na których im zależy lub z którymi chcą się zbliżyć. Chyba wszyscy się zgodzimy, że przyjaciółka to wyjątkowa osoba w naszym życiu. Czy zasługuje na to, aby dbać o relacje z nią nie tylko „od święta”? Dla nas odpowiedź jest prosta, ale zgłębiliśmy temat dla tych, którzy nigdy szczególnie nie doceniali przyjaciół. Oto 10 powodów, dla których warto kupić prezent dla przyjaciółki.

5 powodów, dla których warto kupić prezent dla przyjaciółki:

1. Aby poczuła się wyjątkowo
2. Aby okazać jej wdzięczność
3. Aby wiedziała, że Ci zależy na przyjaźni
4. Aby coś zmienić
5. Aby naprawić relację

Prezent dla przyjaciółki – definicja

Prezent: Dar, podarek, podarunek, upominek, prezent – coś wartościowego dane komuś w prezencie; ofiarowane. Taką definicję podaje nam Wikipedia. I nic w tym odkrywczego, w końcu każdy z nas taki prezent otrzymał lub podarował.

Ale to, na co powinniśmy zwrócić tu uwagę, to fakt, że w tej definicji mówimy o ofiarowaniu komuś prezentu, a nie o otrzymywaniu. I dokładnie tego się  trzymamy – kupujemy go dla kogoś, w tym przypadku dla przyjaciółki i tę kwestię dzisiaj zgłębiamy!

Dlaczego warto kupić prezent przyjaciółce?

Aby poczuła się wyjątkowo

Wręczenie prezentu przyjaciółce świadczy nie tylko o tym, że cenisz waszą znajomość, ale przede wszystkim, że ta osoba wyróżnia się spośród Twojego grona znajomych.

Ludzie lubią czuć, że są wyjątkowi – szczególnie przez kogoś, na kim im zależy lub darzą go dużym szacunkiem. Spersonalizowany prezent sprawi, że wasze relacje o wiele silniejsze. Przyjaciółka zdecydowanie doceni fakt, że poświęciłeś czas na znalezienie lub stworzenie czegoś specjalnego tylko dla niej.

Wskazówka: Jeśli szukasz przemyślanych i łatwych do spersonalizowania prezentów dla przyjaciółki, możesz zdecydować się np. na odbitki wspólnych zdjęć lub albumy ze zdjęciami.

Aby okazać jej wdzięczność

Doskonale wiemy, że przyjaciółka jest osobą, która wielokrotnie ratuje nas z opresji. Ale nie tylko dlatego powinniśmy okazać jej wdzięczność. Może pomaga nam w nauce, wspiera po rozstaniu z chłopakiem, albo zwyczajnie wie jak poprawić nam humor w gorsze dni.

Przyjaciółka, jak niewiele osób wpływa na Twoje życie, warto jej pokazać, że to doceniasz – niezależnie od tego, czy jest to wyjątkowa okazja jak jej urodziny, czy nie.

Aby wiedziała, że Ci zależy na przyjaźni

Wręczenie prezentu komuś poza świętami lub specjalnymi okazjami może być również dobrym sposobem na pokazanie tego, że jesteś osobą, która zwraca uwagę na potrzeby innych.

Oczywiste jest, że tak samo jak ty potrzebujesz swojej przyjaciółki, tak i ona potrzebuje Ciebie. Czasami może nawet bardziej. Dając przyjaciółce te małe niespodziewane prezenty, sprawisz, że poczuje się kochana, doceniona i wysłuchana.

Aby coś zmienić

Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale wręczanie ludziom prezentów może subtelnie wpłynąć na ich zachowanie.
Na przykład zakup kubków wielokrotnego użytku na prezent może zachęcić Twoją przyjaciółkę do bycia bardziej eko.

Aby naprawić relację

Ok, życie nie jest usłane różami, mamy wzloty i upadki. Z przyjaciółką również. Musimy zaakceptować fakt, że każdy popełnia błędy, może w złości powiedzieć „za dużo”. Z reguły żadna normalna osoba nie robi nic, by skrzywdzić drugą osobę celowo – ale czasami wystarczy bezmyślny komentarz, nagły atak złości lub nawet różnica zdań, która w jakiś sposób za bardzo się nasiliła.

Jaki prezent dla przyjaciółki wybrać?

Czasem nawet mimo tego, że znamy się bardzo długo, mamy problem z wyborem podarunku dla przyjaciółki. Jeśli potrzebujesz gotowej listy sprawdzonych prezentów, sprawdź nasz wpis z propozycjami na prezent dla różnych typów nastolatek.

Natomiast jeśli szukasz czegoś, aby wspólnie spędzić czas, spróbujcie kreatywnego prezentu jakim są nasze boxy! Projekt DIY to świetna zabawa nie tylko dla jednej osoby. Marianna, swój projekt DIY zrobiła razem z siostrą, i świetnie się przy tym bawiły!

To może Cię zainteresować:

Święta coraz bliżej! Kup świąteczny Inspire Box dla przyjaciółki!

Inspire Box Summer Flashback to doskonały prezent dla nastolatki! – sprawdź co jest w środku. 

CZYTAJ NASZEGO BLOGA

SPRAWDŹ INNE PROJEKTY DIY DLA NASTOLATEK

Chcesz jako pierwsza dowiedzieć się o nowościach w naszych boxach?

Polub nasze konto na Instagramie i Facebooku!

Dodaj komentarz