Koty to wyjątkowe zwierzęta i choć mówi się, że chodzą własnymi ścieżkami, to są wiernymi przyjaciółmi i towarzyszami życia. Uwielbiają się bawić, ale szybko się nudzą. Sprawdź, jak zrobić zabawki dla kota w domu, by sprawić im radość.

Każdy właściciel kota wie, że zwierzę to szybko się nudzi i lubi, gdy ktoś się nim zajmuje. Zabawek zawsze w domu jest pełno, ale gdy kot zobaczy pusty karton, to od razu do niego wchodzi i ma frajdę. Nie trzeba zatem wydawać pieniędzy na często drogie gadżety, które szybko się nudzą. Wystarczy poświęcić trochę czasu i wykorzystać rzeczy, które trafiłyby do kosza. Twój kot to doceni. Zobacz, jak zrobić zabawki dla kota i co będzie Ci potrzebne.

Zabawki dla kota DIY – dlaczego warto zrobić je samodzielnie?

Mając kota w domu, kupuje się cały czas dla niego jakieś smakołyki, nowoczesne gadżety i zabawki. Nawet najfajniejsze interaktywne zabawki nudzą mu się szybko i stoją nieużywane. Kota trzeba zachęcać do zabawy, a wystarczy zwykły patyk, by zainteresować pupila. Jeśli do tego patyka będzie doczepione piórko, to szaleństwo będzie gwarantowane. Robiąc własnoręcznie zabawki kocie, możesz nie tylko wykorzystać rzeczy z recyklingu, ale też i oszczędzić sporo pieniędzy. Jest to ekologiczne, a zarazem ekonomiczne rozwiązanie. Do tego to fajny sposób na spędzenie wolnego czasu z dziećmi i oderwanie się od komputera czy telefonu. Kot też będzie zainteresowany tym, co robisz, a więc mu także zapewnisz rozrywkę.

Jak zrobić zabawki dla kota? Co będzie potrzebne?

By zrobić zabawki, nie potrzebujesz dużo, a większość rzeczy masz pod ręką. Koty bawią się praktycznie wszystkim, choć oczywiście uwielbiają wszelkiego rodzaju piłeczki, ale doceniają też miejsca, w których mogą się schować.

Karton, rolki po papierze toaletowym, kocimiętka – do zrobienia własnoręcznych domowych zabawek przyda się pudełko kartonowe, sznurek, rolki po papierze toaletowym, ale też i piórka czy dzwoneczek. Koty uwielbiają kocimiętkę, a więc warto ją mieć i użyć do robienia zabawek. Możesz też użyć skarpetek czy wstążek. Do wykonania tych rzeczy będziesz też potrzebować nożyczek i kleju na gorąco, a także fantazji i trochę czasu.

Domowe zabawki dla kota – oszczędność i fajna zabawa

Jak zrobić zabawki dla kota? Nie potrzebujesz zdolności manualnych. Takie zajęcie to świetna zabawa i frajda, a także satysfakcja, że zrobiłeś coś samodzielnie, co zainteresowało Twojego pupila. Koty uwielbiają bawić się wędką. Wystarczy, że użyjesz patyka, do którego dobrze przykleisz sznurek. Na końcu doczep piórka, dzwoneczek lub wstążki i zabawka gotowa.

Prostą zabawkę możesz zrobić z rolki od papieru toaletowego. Włóż do środka przysmaki lub kocimiętkę, zawiń brzegi i turlaj ją po podłodze. Koty mają instynkt łowiecki, a więc z chęcią będą biegać za taką rolką. Zabawa z kotem często polega na tym, że one się chowają. Wykorzystaj kartonowe pudełko, wytnij w nim otwór i zrób z niego domek. Możesz przywiązać na środku wstążkę lub sznurek z doklejoną myszą, którą kot będzie się bawić, będąc wewnątrz.

Chcesz zrobić zabawki dla zwierzaka? Unikaj drobnych przedmiotów!

Wiesz, jak zrobić zabawki dla kotów, ale musisz być ostrożny. Zabawki mają być bezpieczne, a więc unikaj drobnych elementów, które koty mogą połknąć. Wszystko zawsze dobrze przymocuj, zawiąż i przygotuj tak, by było funkcjonalne i bezpieczne. Upewnij się, że drobny element dobrze się trzyma i nie odczepi się podczas pierwszego kontaktu kota z zabawką. Pamiętaj, że są to stworzenia sprytne i lubią rozpracowywać wszystko, co wpadnie im w łapki, a więc staraj się zrobić zabawki, które nie przysporzą Wam problemów.

Dlaczego zabawa jest ważna w życiu mruczka?

Koty z natury są leniwymi zwierzętami i mogą całymi dniami spać. Zabawa jest zatem dla nich formą rozrywki i ruchu, który w naturalnych warunkach mają na co dzień. Będąc pupilami w domu, nie muszą polować, dlatego też często szybko tyją i spada im chęć do zabawy. Dzięki zabawkom DIY możesz zapewnić im ruch, a tym samym rozrywkę, co z pewnością poprawi ich komfort życia. Podczas zabawy zredukuje się u Twojego pupila napięcie i dasz mu możliwość uwolnienia jego naturalnych zachowań. I oczywiście zapewnisz mu chwile przyjemności.

Zabawki dla kota DIY

Wiesz, jak zrobić zabawki dla kota i wiesz, że nie jest to trudne, a wystarczy trochę chęci i materiałów z recyklingu. Nie musisz wydawać pieniędzy na zabawki ze sklepu, które szybko się nudzą. Rolka papieru, pudełko kartonowe, patyk czy sznurek wystarczą, by zainteresować Twojego mruczka i zapewnić mu chwilę rozrywki.

 

Kategorie: DIYPorady