Chcecie zaskoczyć gości, który wezmą udział w Waszej wyjątkowej ceremonii? Pamiętajcie, że liczy się dobre pierwsze wrażenie – zobaczcie, jak zrobić zaproszenia ślubne DIY, które zachwycą Waszych bliskich!

Gotowe wzory zaproszeń nie zawsze spełniają wymogi pary młodej. Zakochanym zależy na tym, aby ich wyjątkowy dzień był niepowtarzalny. Właśnie dlatego warto dowiedzieć się, jak zrobić zaproszenia ślubne DIY, które będą wpisywać się w estetykę ceremonii.

Co zawiera idealnie zaproszenie na ślub?

Elegancka koperta, prosta lub złożona na pół kartka oraz zachwycające detale – większość par młodych chce, aby zaproszenie na ich ceremonię było niepowtarzalne. Należy jednak pamiętać, że wygląd jest równie ważny, co informacje, dlatego młodzi powinni zamieścić w środku:

  • Imiona i nazwiska pani oraz pana młodego,
  • datę, godzinę i miejsce ślubu oraz wesela,
  • prośbę o przybycie,
  • szczegóły dotyczące potwierdzenia przybycia (np. numer telefonu do pary młodej).

W zaproszeniu powinny się znaleźć także dodatkowe informacje, takie jak preferowana lista prezentów, dress code itp.

Jak zrobić zaproszenia ślubne DIY – gdzie wydrukować gotowy projekt?

Już przed stworzeniem projektu warto zastanowić się, gdzie wydrukować zaproszenia. Nawet najpiękniejszy, gotowy szablon nie zrobi na gościach pozytywnego wrażenia, jeśli jego jakość będzie niezadowalająca. Domowa drukarka często daje sobie radę – lepiej sprawdzają się urządzenia atramentowe, które są w stanie drukować na papierze o gramaturze około 250 g/m². Jeśli nie dysponujemy odpowiednim sprzętem, możemy skorzystać z usług sprawdzonej drukarni.

Personalizacja gotowych zaproszeń – rozwiązanie dla zabieganych

Nie każda para młoda wie, jak zrobić zaproszenia ślubne DIY. Jeśli brakuje nam czasu, aby tworzyć wszystko od podstaw, sięgnijmy po gotowy, prosty projekt, który możemy dowolnie spersonalizować. Dobrym pomysłem będzie na przykład stempel z imionami pana i panny młodej oraz datą ślubu. Ozdobne pieczątki mogą zdobić kopertę lub wnętrze zaproszenia. Warto dostosować całą papeterię do motywu przewodniego ceremonii. Niektóre pary wybierają konkretny styl – jeśli planujecie wesele w stylu boho, to możecie przewiązać kartki jutowym sznurkiem. Do imprezy w stylu glamour pasują satynowe wstążki, z kolei ślub w rustykalnym klimacie to wspaniała okazja, aby przykleić na zaproszenia suszone kwiaty.

Pieczęć lakowa – zaproszenia w starym stylu

Zależy Wam na eleganckim zaproszeniu? Być może warto zaprojektować koperty zawierające lakowe pieczęcie. Takie rozwiązanie z pewnością zaskoczy gości weselnych i zapisze się w ich pamięci. Wykonanie tej efektownej ozdoby jest dość proste, jednak trzeba zaopatrzyć się w stemple, które nawiązujące do tego ważnego wydarzenia i lak. Specjalną mieszankę należy rozgrzać w pistolecie do kleju na gorąco i stworzyć na papierze kółko o średnicy około 1,5 cm. Następie musicie odcisnąć w nim suchy, schłodzony stempel.

Dostosowanie zaproszenia do tematu przewodniego wesela

Jeśli chcecie zaprojektować zaproszenia od podstaw, zacznijcie od stworzenia dobrego planu. Dopasujcie papeterię do charakteru uroczystości i postarajcie się, aby odzwierciedlała wasze zainteresowania oraz temperamenty. Piękne zaproszenia są kreatywne i spersonalizowane. Jeśli tematem przewodnim Waszego ślubu i wesela jest konkretny kolor, to pamiętajcie, aby znalazł się on projektowanych przez Was kartkach lub kopertach. Impreza będzie nawiązywać do Waszych pasji, na przykład podróży? Stwórzcie zaproszenia, które swoim wyglądem przypominają bilety lotnicze. Musicie wiedzieć, że ogranicza Was jedynie własna wyobraźnia – samodzielne tworzenie zaproszeń może być wielką frajdą!

Jak zrobić zaproszenia ślubne DIY – przydatne wskazówki

Czy wiecie, jak zrobić zaproszenia ślubne DIY, o których będą mówić wszyscy goście? Pamiętajcie, że wcale nie trzeba  do tego imponujących umiejętności plastycznych. Wiele par decyduje się na wykorzystanie internetowych szablonów, które znacznie ułatwiają projektowanie zaproszeń. Co zrobić, jeśli zależy nam na samodzielnym wykonaniu zadania od A do Z? W takim przypadku warto odwiedzić sklep papierniczy, w którym znajdziemy wszystko, czego potrzebujemy do wykonana pięknej papeterii. Decydując się na samodzielne wykonanie zaproszeń, pamiętajmy o uroczych ozdobach, takich jak:

  • koronki, wstążki i guziki,
  • płatki złota,
  • rośliny – na przykład suszone kwiaty lub eukaliptus,
  • muszelki, piasek,
  • drewniane serduszka, obrączki lub gołąbki.

Jeśli wybierzecie zaproszenia w stylu glamour, przyklejcie brokat, cekiny lub koraliki przypominające perły. Kartki w stylu rustykalnym albo boho można wydrukować na papierze ekologicznym i dodać do nich zielone elementy.

Ważne, by zaproszenia odzwierciedlały charakter pary młodej. Pamiętajcie, że wcale nie muszą być wykonane idealnie – drobne potknięcia się zdarzają i czasem warto przymknąć na nie oko. Przygotowania zaproszeń ślubnych powinny sprawiać Wam radość – w końcu tworzycie zgrany zespół!

Kategorie: DIY