Zakładki do książki DIY są niezwykle doceniane. Handmade w dzisiejszych czasach to drogocenne, niepowtarzalne przedmioty, noszące znamiona oryginalności. To, czego nie można spotkać w sieciach handlowych, jest bardzo cenne i wyjątkowe. By posiadać własną zakładkę do książki, wystarczą dobre chęci i pomysł. Jak zrobić zakładkę do książki, która będzie cieszyć nasze oko przez długi czas, bądź stanie się pięknym podarunkiem? O czym warto pamiętać? Z jakich materiałów korzystać? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Ciekawi? Zaczynamy!

Zakładka do książki DIY – instrukcja, która pomoże wykonać doskonały gadżet

Zakładki do książki DIY powinny być wykonywane zgodnie ze sprawdzoną instrukcją. Jeśli chcesz zrobić gadżet trwały, funkcjonalny, odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, jak również bardzo designerski, warto wiedzieć, jak właściwie zabrać się do pracy krok po kroku. Możesz zrobić najprostszą zakładkę z dziećmi – zarówno w domu, jak i w placówce edukacyjnej. W szkole czy przedszkolu zakładki origami będą prawdziwym hitem. Spraw maluchom frajdę. Dla mniejszych dzieci będzie to świetny pomysł na zabawę, który dodatkowo będzie ćwiczyć rozwój zdolności manualnych. Taki pomysł na zabawę z dziećmi sprawi im ogromną radość, bez względu na wiek, płeć, czy indywidualne upodobania dziecka. Własnoręczna zakładka do książki będzie dla dziecka pamiątką na długie lata.

Zakładki do książki DIY – co będzie potrzebne?

Zakładki do książki DIY wymagają właściwego przygotowania. Do naszej zakładki będziemy potrzebować m.in.: nożyczki, szablon, ozdobny kwiatek, serwetki, sznurek, filc, tasiemka, kartki papieru, wstążka, laminarka, suszone kwiaty, drukarka, laminarka, czy dostępnych w internecie wzorów do wykorzystania. By zrobić piękną zakładkę, będziemy musieli coś odrysować, zalaminować, odbić – sposobów na stworzenie jest naprawdę wiele. Tak naprawdę wszystko, co wpadnie w nasze ręce, może zostać wykorzystane do stworzenia zakładki. Brokat, jutowy sznurek, cekiny – wykorzystać można naprawdę wszystko.

Wykonanie zakładki do książki – określ główne założenia

Robienie zakładek do książek należy rozpocząć od stworzenia ogólnego planu. Przede wszystkim na samym początku należy określić kształt zakładki. Może być to innowacyjny, nowoczesny, ciekawy trójkąt. Możesz wykonać zakładkę prostokąt, która jest najbardziej standardowym modelem. Możemy wykonać także zakładki do książki w kształcie kwadratu. Wystarczy jedynie odpowiednio zagiąć papier.

Kiedy już wybierzemy kształt, musimy zastanowić się nad techniką. Możemy wydrukować interesujący nas wzór. Możemy samodzielnie przyklejać wybrane dekorację, by ozdobić zakładkę w dowolnie wybrany sposób, bawiąc się w bookmark. Zakładki do książki DIY mogą być wyszywane haftem krzyżykowym. Ciekawie wykonać także zakładkę do książki z papieru. Można wycinać bardzo ciekawe wzory, które będą idealnym, oryginalnym akcentem naszych prac.

Zakładki do książek z motywem

Do książek dla dzieci warto wykonać zakładki z motywem bajkowym. Wykonanie zakładki do książki w tym przypadku jest naprawdę bajecznie proste. Dla przykładu, do wykonania zakładki do książki z motywem kota potrzebne będzie dowolnie wybrane, wydrukowane zdjęcie z internetu. Następnie należy skorzystać z gotowego etui filcowego. Wybrany rysunek należy wyciąć według dolnej krawędzi filcowej ramówki. Możesz wykorzystać do tego celu gilotynę. Tak przygotowany obrazek należy zalaminować. Gotowy motyw należy umieścić w etui- dziecięce zakładki do książki DIY gotowe!.

Zakładki DIY, czyli pomysł na prezent

Oryginalne zakładki to świetny pomysł na podarunek. Przygotować zakładkę do książki możemy na bardzo wiele, różnorodnych okazji. Co więcej, własnoręcznie wykonana zakładka może zostać wręczona naszym rodzicom, babciom, dziadkom, ukochanemu, ulubionemu wykładowcy, czy pedagogowi. Pomysły na zakładki do książki DIY to nieskończona gama wielu, różnorodnych propozycji, przez co tego typu gadżety będą idealnym prezentem dla każdego, bez względu na okazję. Dla każdego mola książkowego będzie to bezcenny gest, wykorzystywany każdego dnia.

Własnoręcznie wykonana zakładka – podaruj sobie uzupełnienie ulubionej książki

Robione zakładki cieszą się w dzisiejszych czasach coraz większą popularnością. By posiadać piękną zakładkę nie trzeba posiadać specjalnych umiejętności, zdolności manualnych, czy narzędzi i akcesoriów. Zakładki do książki DIY są proste w wykonaniu, o ile tylko wiemy, jak zrobić prostą zakładkę do książki krok po kroku.

Kategorie: DIY