Świętowanie różnorakich uroczystości może odbywać się na przeróżne sposoby. Ciekawym rozwiązaniem jest choćby stworzenie piniaty. Czy masz pojęcie o tym, jak zrobić piniatę z kartonu?

Warto wiedzieć, jak zrobić piniatę, ale dobrze też pamiętać o tym, czym w ogóle ta piniata jest. Można przypuszczać, że mowa o czymś, co dla wielu osób nie jest zbyt dobrze znane. W końcu chodzi o latynoamerykański zwyczaj bożonarodzeniowy. Z drugiej strony wielokrotnie przekonujemy się, że pewne rzeczy niejako przenikają do innych kultur. Oczywiście coś może stać się ciekawostką, jak i zostać na stałe. Na teraz trudno powiedzieć, jak będzie z piniatą, ale to nie jest w tym momencie najistotniejsze.

Zrobienie piniaty z kartonu – na czym polega zabawa?

Zabawa z piniatą oznacza strącenie przy pomocy kija specjalnie przygotowanej kuli. Kuli, która jest napełniona przez słodycze i kolorowe ozdoby. Jak się można domyślić, rozbijanie piniaty można utożsamiać ze zwyczajem urodzinowym.

Wiele osób pewnie powie teraz, że piniaty dostępne są w sklepie. To naturalnie prawda, aczkolwiek warto oceniać sobie wszystko w szerszym kontekście. Rozwiązania dostępne w sklepach są stosunkowo kosztowne i jeszcze na dodatek trzeba zadbać o łakocie.

Rozbijanie piniaty

Pora przejść teraz do tego, na czym polega samo rozbijanie piniaty. Piniata może zostać umieszczona na sznurku pod sufitem bądź na gałęzi drzewa. Rozbijanie piniaty może następować w wyniku użycia kija od szczotki, dużego patyka czy zabawkowego kija bejsbolowego. Istotne jest też to, że uczestnicy zabawy mają zamknięte oczy.

Jak zrobić piniatę? Instrukcja krok po kroku

Pora jednak wrócić do początku, czyli wykonania piniaty. Zwłaszcza że ten latynoski zwyczaj zapewnia dużo frajdy. Wiele osób pewnie teraz powie, że przygotowanie piniaty jest dość trudne, ale to nie do końca prawda. Przy odpowiedniej instrukcji samodzielne zrobienie formy z kartonu nie powinno okazać się zbyt skomplikowanym zadaniem.

Jeśli chodzi o szczegóły, wszystko sprowadza się do następujących punktów:

  1. Wybór kształtu piniaty (przykładem minionek, dinozaur czy jednorożec).
  2. Przygotowanie kartonu.
  3. Bibuła ozdobna.
  4. Nożyczki, pistolet do kleju na gorąco i sznurek.

W tym wszystkim przyda się też zmysł plastyczny. Chodzi w końcu o wycinanie, ozdabianie czy oklejanie. Ważne jest też to, że nie ma czegoś takiego jak uniwersalna instrukcja. Przy wszelkich dywagacjach dotyczących zrobienia piniaty nie wolno zapomnieć o kreatywności. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w środku znalazły się nadmuchane mini balony. Dobrze też zadbać o konfetti. Musisz wiedzieć, co i jak wyciąć, przyklejać czy ozdobić, ale potrzebny jest także dobry pomysł. Od tego wszystko się zaczyna i od tego naprawdę wiele zależy.

Samodzielne zrobienie piniaty – ile może potrwać?

Nie od dziś wiadomo, że wielokrotnie naszym wrogiem jest czas. Dlatego też ludzie zastanawiają się nie tylko nad tym, jak zrobić piniatę – istotny jest też (przynajmniej dla niektórych) czas potrzebny na wykonanie atrakcji. Jest to sprawa, w przypadku której trudno o dokładne dane, aczkolwiek można usłyszeć, że samodzielne stworzenie piniaty o prostym kształcie nie powinno zająć więcej niż dwie godziny. Nie jest to chyba szczególnie dużo, prawda?

Co włożyć do piniaty? Jakimi cukierkami wypełnić piniatę?

Jedni zastanawiają się nad zrobieniem piniaty, natomiast drudzy myślą nad tym, co w tej piniacie powinno się znaleźć. Sytuację można jednak porównać do tego, o czym była mowa w kontekście przygotowania piniaty. Możliwości jest aż nadto – można zdecydować się m.in. na żelki, oranżadki, lizaki czy gumy do żucia. Krótko mówiąc, chodzi o słodycze. Balony czy konfetti to ważne elementy, ale dzieci lubią słodkości. Gdyby jednak komuś takiego podejście nie odpowiadało, zawsze można zdecydować się na drobne upominki, czyli np. breloczki, maskotki czy notesiki.

Piniata urodzinowa szansą na zaskoczenie dziecka?

Naprawdę warto wiedzieć, jak zrobić piniatę. Nie chodzi w tym momencie tylko o to, że ta staje się coraz bardziej popularna. To szansa, aby sprawić dziecku wiele radości. Jest to również dowód na to, że warto śledzić trendy. Jeśli coś przyjęło się w krajach latynoskich, w Europie może być dokładnie tak samo.

Jeśli samodzielne stworzenie piniaty wydaje się zadaniem trudnym, dobrze jest zapoznać się z dokładną instrukcją. Gdyby nawet to nie wystarczyło, zawsze można zdecydować się na gotową piniatę (choć ta prawdopodobnie będzie sporo kosztować). Na pewno jednak mowa o atrakcji, na którą warto się zdecydować – a to powinno mieć w tym wszystkim największe znaczenie.

 

Kategorie: DIY