Bańki to jeden z nieodłącznych elementów dzieciństwa. Jak zrobić bańki mydlane w zaciszu domowym?

Wiosną i latem, kiedy pogoda sprzyja siedzeniu na dworze, dzieci chętnie korzystają z okazji, aby puszczać bańki. Rodzice mogą kupić gotowy płyn, ale także przygotować go samodzielnie, dzięki czemu będzie można zaoszczędzić pieniądze. Jak zrobić bańki mydlane samodzielnie?

Przepis na płyn do baniek mydlanych, czyli jak zrobić bańki mydlane we własnym domu

Jest kilka przepisów na to, które pozwolą zrobić płyn do baniek mydlanych we własnym domu.

Do pierwszego z nich potrzebne będą:

  • płyn do mycia naczyń – dwie łyżki,
  • ciepła woda – koniecznie musi być ciepła, ponieważ w ten sposób będzie ona w stanie lepiej rozpuścić wszystkie detergenty i inne składniki, które będzie się dodawało,
  • gliceryna – jedna łyżka.

Wszystko należy umieścić w jednej butelce i bardzo intensywnie wymieszać do momentu aż całość stanowić będzie jednorodną miksturę. Z tak przygotowanym płynem dzieci będą mogły przystąpić do robienia baniek i wesołej zabawy.

Przepis na bańki mydlane z gliceryną i bez płynu do mycia naczyń

Jak zrobić bańki mydlane? Korzystając z najprostszych pomysłów, którymi inne osoby chętnie dzielą się w świecie wirtualnym. Duże bańki będzie można wykonać, przygotowując płyn z następujących składników:

  • destylowana woda, jeżeli jej nie ma, można skorzystać ze zwykłej, ciepłej wody,
  • kilka kropel gliceryny w płynie,
  • niewielka ilość proszku do pieczenia.

Dlaczego proszek do pieczenia? To jest ten tajemniczy składnik, który będzie w stanie sprawić, że duże bańki mydlane będą dłużej utrzymywać się w powietrzu.

Ważna uwaga! Składniki podawane są „na oko”, ponieważ wszystko uzależnione jest od tego, jak dużo dobrego płynu osoba dorosła chce przygotować. Przyjmuje się, że na 1 litr wody, należy mieć 1 łyżkę stołową gliceryny.

Jak zrobić płyn do baniek mydlanych? Przepis numer 3

Warto sprawdzić kolejną propozycję na przygotowanie roztworu bez udziału gliceryny. Wystarczy wykonać kilka prostych kroków:

  1. W garnuszku należy zagotować jeden litr wody.
  2. Całość musi ostygnąć do nieco wyższej temperatury niż pokojowa, ale nie może być całkowicie zimna.
  3. Do środka należy dodać 2 łyżki płynu do naczyń i 1 łyżeczkę cukru pudru.
  4. Całość należy wymieszać do całkowitego rozpuszczenia wszystkich składników.

Jeżeli w domu nie ma cukru pudru, można wykorzystać zwykły. Należy jednak całość mieszać nieco dłużej, aby zyskać pewność, że wszystko się rozpuściło.

Jak zrobić bańki mydlane? Co należy przygotować do przepisu numer 4?

Duże i trwałe bańki dzieci z ogromną fascynacją obserwują na różnego rodzaju pokazach, festynach i innych imprezach kulturalnych. Jak zrobić bańki mydlane, aby ich wielkość faktycznie była zachwycająca? Dorośli powinni przygotować: jedną łyżkę gliceryny, jeden litr wody destylowanej, 100 ml płynu do mycia naczyń, 1/2 łyżki proszku do pieczenia. Prawda, że jest to prosty przepis?

Należy jednak pamiętać o tym, aby całość nie tylko dokładnie wymieszać. Płyn do robienia baniek mydlanych należy odstawić na minimum dobę. W ten sposób będzie można faktycznie zrobić duże bańki, które muszą przez 24h nabrać sprężystości. Takie bańki sprawią najmłodszym ogromną radość.

Świecące bańki mydlane

Świecące bańki mydlane w domu (a właściwie to na dworze wieczorową porą) okażą się prawdziwym hitem. Do wykonania płynu do puszczania baniek mydlanych potrzebne będą: uprzednio przygotowana mikstura (na podstawie jednego z wyżej wymienionych przepisów), fluorescencyjny pisak. Wszystko należy wymieszać ze sobą w proporcji pół na pół. Tzn. pisak należy rozciąć, aby móc wylać z niego tusz bezpośrednio do płynu. Rzecz jest warta poświęcenia. Jeżeli pisak ma wkład, to należy namoczyć go bezpośrednio w płynie. Do zabawy najlepiej wykorzystać pisaki pomarańczowe lub żółte, które pozwolą wieczorem na osiągnięcie niesamowitego efektu.

Teraz już każda osoba dorosła będzie wiedziała, jak zrobić bańki mydlane. Jest kilka różnych przepisów i jak widać, można je wykonać, bazując na rzeczach, które na ogół ma się we własnym domu.

Przy okazji należy sprawdzić, czy dziecko ma odpowiedni przyrząd do puszczania baniek. Jeżeli go nie ma lub gdzieś się zagubił, także można samodzielnie go wykonać. Samodzielnie wykonane rzeczy są w stanie dać dzieciom najwięcej radości i zabawy. Rodzic ucieszy się z tego, że w oczach dziecka urasta do rangi bohatera. Taka zabawa z pewnością sprawi frajdę wszystkim i zawsze będzie można na niej bazować, jeżeli nie będzie pomysłów na inną rozrywkę.

 

Kategorie: DIY