Na dzień zakochanych ukochanej osobie można zrobić walentynkę DIY. Jak ją wykonać i czy jest to łatwe? Sprawdź, co będzie Ci potrzebne, by zrobić walentynkowy prezent dla bliskiej osoby.

Kartkę na walentynki DIY możesz zrobić samodzielnie i nie potrzebujesz do tego specjalistycznych narzędzi czy umiejętności. Wystarczy papier, nożyczki, klej, a także coś do pisania lub malowania. Samodzielnie wykonana laurka z pewnością podbije serce ukochanej/ukochanego, a przecież o to w tym dniu chodzi.

Kartka DIY w kształcie serca

Dzień zakochanych kojarzy się z czerwienią i serduszkami, które są widoczne na każdym kroku. Skoro serce jest nieodłącznym elementem tego dnia, to najlepiej jest przygotować kartkę właśnie w kształcie serca. Można użyć do tego szablonu, by odrysować je precyzyjnie, ale można także zrobić to samodzielnie, bo przecież nie chodzi o to, by było to idealnie, ale wyjątkowo.

3 pomysły na kartkę walentynkową

Przedstawiamy trzy propozycje laurek, które będą idealnym prezentem na Walentynki. Będziesz potrzebować białego papieru A4, czerwonego, różowego lub innego koloru papieru, kolorowego pisaka lub farb, nożyczek i kleju.

Kolaż

Kartkę A4 w kolorze czerwonym złóż na pół i odrysuj serce. Musisz następnie wyciąć je, ale pamiętaj, by nie przecinać kartki na zgięciu. Odrysuj jeszcze dwa serca na białej kartce, wytnij je i przyklej na pierwszej i wewnętrznej stronie czerwonego serca. Następnie możesz napisać życzenia, powyklejać pustą przestrzeń napisami LOVE lub innymi sentencjami, które podbiją serce ukochanego.

Walentynka prostokątna z dekoracjami

Kartka w kształcie prostokąta będzie także znakomitym rozwiązaniem. Składamy na pół A4, może być to papier w dowolnym kolorze. Pierwszą stronę przyozdób sercami. Możesz je narysować lub wyciąć z kolorowego papieru. W środku napisz wiersz lub coś od siebie.

Trójwymiarowa walentynka

Kartkę złóż na pół i na przedniej stronie naklej na niej serduszka trójwymiarowe. Jak je zrobić? Powycinaj małe serca z papieru różnokolorowego. Każde z nich zegnij wzdłuż na cienkie paseczki, a tym samym stworzysz efekt 3D. Możesz przykleić je także w środku. Mogą Ci się też przydać do ozdobienia prezentu. W jednym z rogów umieść mniejsze serduszka, a na środku największe.

Jakie życzenia umieścić na walentynce?

Ręcznie robiona kartka jest już wyjątkowym prezentem i z pewnością sprawi, że ukochany będzie wzruszony. Jest to wspaniały gest, który pokazuje miłość, a także zaangażowanie w związek. Przecież najłatwiej jest coś kupić i wręczyć, ale poświecenie czasu i zrobienie czegoś samodzielnie pokazuje, że zależy nam na tej drugiej osobie. Własnoręcznie wykonana kartka walentynkowa musi zawierać życzenia prosto z serca. Można inspirować się wierszykami, ale też samodzielnie wyrazić uczucia. Najważniejsze, by przekazać drugiej osobie to, co się czuje.

Życzenia czy wierszyk – co napisać bliskiej osobie?

To jest zawsze dylemat, bo w Internecie można znaleźć wiele wierszyków dedykowanych na Walentynki, ale czy na pewno jest to lepsze rozwiązanie niż napisanie czegoś samemu, może nie tak ładnie i bez rymów, ale od serca? Jest to kwestia indywidualna i każdy powinien zdecydować samodzielnie. Już zrobienie walentynkowej kartki jest wyjątkowym okazaniem uczuć, a więc ukochana osoba doceni to bez względu na treść. Jeśli zdecydujesz się na wiersz, to zamieść i tak parę słów od siebie, a na pewno w oczach ukochanego pojawią się łzy wzruszenia.

Dlaczego warto przygotować kartkę DIY na Walentynki?

Nic tak nie wzrusza i nie wywołuje ogromnych emocji, jak zrobienie czegoś od serca własnoręcznie. Walentynkę warto przygotować ukochanemu bez względu na wiek czy staż związku. Takie gesty są zawsze mile widziane i wywołują dużo emocji. Dodatkowo można też uwolnić swoją kreatywność, a przy okazji można też zobaczyć, jakie talenty skrywa się w sobie. Zrobienie kartki walentynkowej nie jest trudnym zadaniem, a z pewnością sprawi wiele radości Tobie i bliskiej Ci osobie, którą kochasz.

Jak spędzić Walentynki z ukochaną osobą?

Walentynkowy prezent musi być wyjątkowy, co nie oznacza, że musi być drogi i wyszukany. Czasami drobny upominek wywoła więcej radości niż droga biżuteria. Spędź Walentynki w miejscu, które jest dla Was ważne. Może to być Wasza ulubiona restauracja lub romantyczna kolacja w domu przy świecach. Walentynkowy wieczór musi być czarujący. W tym dniu chodzi przede wszystkim o to, by okazać sobie uczucie, które de facto powinno być okazywane każdego dnia. Jednak nie zawsze jest na to czas czy sprzyjające okoliczności. Zaległości w okazywaniu sobie uczuć możesz nadrobić właśnie w walentynkowy, pełen niespodzianek i wzruszeń dzień. Pozwoli to wzmocnić Wasze uczucia i pokaże, że miłość jest najważniejsza.

Kategorie: DIY